خط تلفن 4 رقمی

مزایای داشتن خط تلفن 4 رقمی چیست؟

خط تلفن 4 رقمی به دسته ای از شماره تلفن های ثابت موجود و قابل ارائه در ایران گفته می شود که در یکی دو دهه اخیر به دلیل کوتاه بودن تعداد ارقام مورد استقبال بسیاری از کسب و کارها و سازمان ها قرار گرفته است. این دسته از شماره ها دارای مزایا و محدودیت هایی هستند که بر حسب نیاز سازمان ها توصیه می شوند.

چرا خطوط 4 رقمی به وجود آمد؟

تا پیش از ارائه خطوط تلفن چهار رقمی در تمامی نقاط کشور شماره تماس های شهری مورد استفاده قرار می گرفت. تمامی افراد از جمله صاحبین مشاغل و یا خانواده های ساکن مناطق مختلف همگی از یک طیف خطوط بهره می بردند. اما از آنجا که نیازهای کسب و کارها به سرعت فزونی می یابد، دیری نپایید تا بر حسب نیاز زیرساخت های ارائه خطوط تلفن چهار رقمی در ایران مورد بهره برداری قرار گرفت.

مهم ترین مزیت استفاده از خط تلفن چهار رقمی در آن زمان ایجاد تمایز میان کسب و کارها و سازمان ها با سایر افراد به شمار میرود.

مهم ترین مزایای خط تلفن 4 رقمی

تعداد ارقام کوتاه تر

کوتاه بودن تعداد ارقام را دست کم نگیرید. قطعا شماره ای مانند 1544 که مربوط به اپراتور آسیاتک است نسبت به یک شماره شهری ماندگاری بهتری در ذهن مخاطب ایجاد می کند. این موضوع ساده اما مهم باعث آن شده تا سازمان ها و کسب و کارهای مختلف سالیانه اعدادی بسیار زیادی (در بعضی مزایده ها تا چندین میلیارد تومان) هزینه صرف در اختیار گرفتن این خطوط کنند.

از جمله موضوعاتی که درباره این مزیت منحصر به فرد می توان گفت بحث برندسازی تلفنی آن است. به عنوان مثال مجموعه پدیده شاندیز در دوران طوفان های تبلیغاتی خود تاکید بسیاری بر شماره چهار رقمی 8888 داشت و یا در تبلیغات مجموعه مدرسان شریف معرفی شماره تلفن چهار رقمی 2966 که به صورت بیست و نه دو تا شیش قرائت می شد، تاثیر به سزایی در موفقیت کمپین تبلیغاتی ایشان داشت.

ظرفیت بالای مکالمه

تا پیش از ارائه خط تلفن 4 رقمی و استفاده از تلفن های شهری هر یک از خطوط آنالوگ تنها امکان برقراری یک تماس را دارا بودند و البته هنوز هم منوال به همین صورت است. بعد از گسترش ارتباطات و ایجاد ساختارهای جدید، دیگر نیاز سازمان ها از طریق در اختیار داشتن تنها یک تماس همزمان برطرف نمی شد. در چنین وضعیتی در اختیار داشتند چندین شماره تلفن شهری اقدامی موثر اما کوتاه مدت در جهت حل این مشکل به شمار می رفت.

فعالسازی چندین شماره تماس برای یک سازمان مشکلات دیگری به وجود می آورد. مدیریت دشوار هزینه های محاسبه تعرفه ها و قیمت ها، هزینه های بالای نگهداری تجهیزات سخت افزاری، برقراری دشوار ارتباط با مخاطبین خارج از سازمان و در نهایت عدم کسب نتیجه دلخواه از جمله موضوعات پرچالشی است که در خصوص تهیه شماره تلفن های متعدد باید در نظر داشت.

اما در گام بعد اداره مخابرات اقدام به ارائه خطوط تلفن شهری با قابلیت روتاری نمود. در توضیحی خیلی ساده روتاری به ساز و کاری گفته می شود که مخاطب چندین خط تلفن شهری را از مخابرات دریافت می کند و بعد از ثبت درخواست روتاری در صورتی که هر یک از خطوط مشغول باشد تماس ورودی به صورت خودکار از طریق سوییچ های مخابراتی به سمت شماره دیگر هدایت شده و در این حالت تماس گیرنده بوق مشغولی نمی شنود.

روتاری  در زمان ارائه خود مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفت اما همچنان این قابلیت دچار نقص ها و ضعف هایی بود که از جمله آن ها می توان به عدم برقراری تماس های پرظرفیت خروجی، اختلال در برقراری تماس های ورودی، مشکل در محاسبه هزینه های خطوط مختلف و همچنان هزینه های بالای نگهداری تجهیزات سخت افزاری اشاره کرد.

در چنین وضعیتی و به دلیل وجود مشکلات متعدد ارائه خطوط تلفن چهار رقمی کمک شایانی به سازمان ها و کسب و کارهای رو به گسترش به حساب می آید.

تمامی خط تلفن 4 رقمی که در بسترهای مختلفی همچون سیپ ترانک و یا ایوان تحویل مشترکین می گردند در ابتدا امکان برقراری سی تماس همزمان را دارا هستند. این بدان معناست که هریک از مشتریان این سرویس ها می توانند بین یک الی سی تماس خروجی و ورودی را به طور همزمان داشته باشند. برقراری این تعداد تماس همزمان دغدغه بسیاری از مدیران کسب و کارها که همواره با چالش مشغول بودن خطوط و از دست رفتن تماس دست به گریبان هستند را از بین می برد.

در صورتی که به هر علت به تعداد تماس های همزمان بیشتر مورد نیاز است از طریق ثبت درخواست و اضافه شدن لینک می توان تعداد تماس های همزمان را به شصت یا نود و یا هر مضربی از 30 رساند.

کیفیت مکالمه HD

خطوط آنالوگ به دلیل ارتباط مشترکین از طریق زوج سیم و طیف فرکانسی متفاوت همواره کیفیت مکالمه متوسطی را در اختیار مشترکین قرار می دهند. این میزان کیفیت برای مشترکین خانگی قابل قبول و برای مشترکین تجاری کاملا نا امید کننده است. به عنوان مثال در صورت تماس شما با شرکتی به منظور تهیه اینترنت یا خرید بلیط هواپیما، در صورتی که کیفیت صدا به میزان دلخواه نباشد، مخاطب و اپراتور تلفن را به طور همزمان با مشکل مواجه می کند. در همین مثال اگر در هنگام ثبت اطلاعات فردی مخاطب به منظور تهیه بلیط هواپیما فقط یکی از اعداد کد ملی به درستی در سامانه ثبت نگردد احتمالا مشکلات زیادی گریبانگیر آژانس مربوطه خواهد شد.

خوشبختانه در خط تلفن 4 رقمی کیفیت مکالمه به صورت HD در اختیار مشترکین قرار می گیرد و تا حد فراوانی از مشکلات مربوط به مسائل کیفی به دور خواهید بود.

اعتبار

یکی از مهم ترین موضوعاتی که مدیران کسب و کارها در هنگام خرید خط تلفن 4 رقمی به آن دقت می کنند اعتباری است که از طریق در اختیار داشتن این خطوط در اختیار سازمان ها قرار می گیرد. به عنوان مثال هنگامی که شما با سازمانی که دارای خط تلفن چهار رقمی است ارتباط بسیار بهتری برقرار کرده و اعتماد بیشتری نسب به خدمات آنها خواهید داشت.

شخصیت مدیر فروش موفق

خط تلفن 4 رقمی به دسته ای از شماره تلفن های ثابت موجود و قابل ارائه در ایران گفته می شود که در یکی دو دهه اخیر به دلیل کوتاه بودن تعداد ارقام مورد استقبال بسیاری از کسب و کارها و سازمان ها قرار گرفته است. این دسته از شماره ها دارای مزایا و محدودیت …

معایب خرید خط تلفن 4 رقمی چیست؟

خط تلفن 4 رقمی به دسته ای از شماره تلفن های ثابت موجود و قابل ارائه در ایران گفته می شود که در یکی دو دهه اخیر به دلیل کوتاه بودن تعداد ارقام مورد استقبال بسیاری از کسب و کارها و سازمان ها قرار گرفته است. این دسته از شماره ها دارای مزایا و محدودیت …