تلفن نرم افزاری

معرفی انواع تلفن نرم افزاری به همراه امکانات آن ها

تقریبا اکثر افراد از اهمیت تلفن نرم افزاری در سیستم های تلفن اینترنتی و ویپ شناخت دارند پس برای بررسی بیشتر به این موضوع می خواهیم محبوب ترین تلفن نرم افزاری را به طور کامل بازگو کنیم برای کسب اطلاع بیشتر با مدیافون همراه شوید. محبوب ترین نوع این تلفن ها سافت فون است که جهت انجام نصب و راه اندازی بر روی هر سیستمی به خوبی عمل می کند  و توانایی امکان برقراری ارتباطات مناسب و پایدار را با سرعت بیشتر و کیفیت قابل قبول می دهد.

در مطلب بالا به محبوبیت سافت فون ها یا همان تلفن نرم افزاری اشاره کردیم برای آشنایی بیشتر آن به تعریف سافت فون ها کاملا جزئی و واضح پرداخته ایم.

سافت فون ها

به نوعی از تلفن های قدیمی سانترال گویند که به طور نرم افزاری بر روی تلفن ها و یا سیستم نصب می شوند. همچنین باید بدانید که از امکاناتی نظیر؛ نمایش تاریخچه تماس ها، دریافت تماس های گرفته شده و دفترچه تلفن برخوردار هستند. بهتر است به سراغ معرفی تلفن نرم افزاری محبوب برویم؛

تلفن نرم افزاری مدل zoiper,  Xlite دو نوع از تلفن های محبوب در بازار هستند که کاربران زیادی از آن ها استفاده می کنند. این دو تلفن  بهمراه چند مورد دیگر از محبوب ترین ها را در ادامه بازگو کرده ایم.

ویژگی های این دو تلفن نرم افزاری به شرح زیر است؛

 زویپر

این تلفن محبوب به طور رایگان در اختیار همه کاربران قرار گرفته است و قادر است که به روی انواع گوشی های همراه، تبلت و سیستم های رایانه ای نصب شود ویژگی های این تلفن بسیار پر کاربرد و با اهمیت است که این ویژگی ها نظیر وجود امکاناتی مانند پشتیبانی کردن از تماس های تلفنی با کیفیت عالی است همچنین باید بدانید که این تلفن نرم افزاری از دو پروتکل sip و IAX نیز پشتیبانی می کند این تلفن به دلیل نصب راحت بر روی سیستم عامل های مختلف همانند اندروید و ویندوز و همچنین لینوکس از نام درخشانی برخوردار است‌.

ویژگی های دیگر آن کیفیت عالی تماس ها و همچنین سازگار بودن با دستگاه‌های سانترال پاناسونیک و مرکز تلفن نرم افزاری و تنظیم راحت و آسان آن در محیط کاربری ساده محبوبیت آن را دوچندان کرده و توجه افراد برای استفاده از این تلفن ها بیشتر شده است.

تلفن نرم افزاری سافت فون مدل Xlite

 مدل Xlite مورد دوم از تلفن نرم افزاری سافت فون است که در بین کاربران محبوبیت دارد و حتی این تلفن یک جایگزین عالی برای نصب به جای تلفن های سخت افزاری در کسب و کار ها هستند زیرا با استفاده از این تلفن و نصب آن بر روی سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز و یا اندروید کارمندان شما می‌توانند به آسانی دسترسی به ارتباطات با کیفیت در بستر وب را داشته باشند.

رایگان بود این تلفن نیز از ویژگی های مهم آن است اما این موضوع محدودیتی را نیز به همراه دارد که آن جهت استفاده از آن حتما باید به ویپ یا سانترال های تحت شبکه متصل شوید تا یک ارتباط با کیفیت عالی را داشته باشید

 امکانات این تلفن نرم افزاری دارا بودن سیستم پیغام گیر صوتی، عدم محدودیت در محیط های جغرافیای جهت برقراری ارتباطات، قابلیت ارسال پیام برای کاربرانی که در دسترس نیستند، برقراری کنفرانس های صوتی تصویری و صوتی،  ارسال کردن پیامک های فوری و… هستند.

سافت فون 3CX نیز یک تلفن نرم افزاری محبوب و شناخته شده از گذشته تا کنون است  که بر روی سیستم های کامپیوتر نصب و قابل استفاده است. امکانات و ویژگی های این نوع از تلفن های سافت فون بسیار است که به چند مورد آن اشاره کرده ایم؛ ویژگی هایی نظیر پشتیبانی کردن از پنج خط جهت برقراری تماس، قابلیت مشاهده تاریخچه تماس ها، پشتبانی کردن از پروتکل های (SIP, UDP, TLS, TCP) است.

تلفن سافت فون Eyebeam: این مدل از تلفن یک  محصول قدیمی محسوب می شود که امکانات متنوعی نظیر؛ پشتیبانی کردن از شش خط جهت برقراری تماس ها، پشتیبانی از پروتکل های (sip, TCP, TLS, UDP)، پشتیبانی از چت، پشتیبانی از کدک های تصویری و… دارد.

اما مدل Blink که یک سافت فون مناسب برای استفاده افراد می باشد که قابلیت نصب بر روی سیستم عامل های ویندوز، اندروید، مک  لینوکس و ios است. علاوه بر آن امکاناتی که این تلفن به همراه دارد نظیر پشتیبانی از کدک تصویری، پشتیبانی پروتکل سیپ و پشتیبانی از کدک های صوتی است.

تفاوت تلفن نرم افزاری با تلفن های رو میزی در چه چیزی است؟

اهمیت استفاده از تلفن نرم افزاری در نبود حضور در محیط کار، عدم نیاز به خرید حضوری خطوط مخابرات، عدم خرید چند خط مخابرات و… مشخص است با بکار گرفتن از این تلفن ها نیاز نیست انرژی خود را صرف کارهای بیهوده کنید و همیشه در تکاپو خرید خط تلفن و یا راه اندازی آن ها باشید شما می توانید با تهیه و نصب یک تلفن نرم افزاری تمامی مشکلات خود را پشت سر بگذارید و با راه اندازی هر چند کانال که نیاز دارید با استفاده از یک شماره تعداد تماس های همزمان زیادی را مدیریت کنید. مسئله محبوبیت تلفن نرم افزاری به همراه امکانات متنوع و بسیار زیادشان  در بین کاربران بیخود و بی جهت نیست. با استفاده از تلفن های رومیزی همیشه باید در مکان کاری خود حضور پیدا کنید و در صورت جوابگو نبودن یک خط برای  کسب و کارتان به دنبال خطوط دیگر در مخابرات باشید روند طولانی اداری را طی کنید و منتظر بمانید تا برای راه اندازی خطوط چند روزی را بدون انجام کاری سپری کنید ، سرعت در کارها و زمان شناسی در هر کسب و کاری اهمیت دارد پس بهتر است به جای هدر دادن وقت و معطل شدن به تهیه یک تلفن نرم افزاری مناسب با شرایط کار خود باشید.

کاربران گرامی می توانید جهت ثبت درخواست و یا کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران متخصص مدیافون ارتباط برقرار کنید.

نرم افزار سی آر ام چیست و انواع آن  کدام است؟

تقریبا اکثر افراد از اهمیت تلفن نرم افزاری در سیستم های تلفن اینترنتی و ویپ شناخت دارند پس برای بررسی بیشتر به این موضوع می خواهیم محبوب ترین تلفن نرم افزاری را به طور کامل بازگو کنیم برای کسب اطلاع بیشتر با مدیافون همراه شوید. محبوب ترین نوع این تلفن ها سافت فون است که جهت …

تلفن اینترنتی رایگان چیست و چطور باید از آن استفاده نمود؟

تقریبا اکثر افراد از اهمیت تلفن نرم افزاری در سیستم های تلفن اینترنتی و ویپ شناخت دارند پس برای بررسی بیشتر به این موضوع می خواهیم محبوب ترین تلفن نرم افزاری را به طور کامل بازگو کنیم برای کسب اطلاع بیشتر با مدیافون همراه شوید. محبوب ترین نوع این تلفن ها سافت فون است که جهت …