سرشماره 91

سرشماره 91 مربوط به کجاست؟

احتمالا ظرف چند وقت گذشته شما هم تماس هایی با سرشماره 91 دریافت کرده اید و حتما برایتان سوال پیش آمده که سرشماره 91 مربوط به کجاست و چه کسانی مالک این دسته از خطوط هستند؟ آیا دریافت تماس از این خطوط برای شما موجب هزینه بر روی کارت شارژ یا قبض تلفن می شود یا خیر؟ آیا پاسخ به این خطوط برای شما مخاطراتی به همراه دارد یا بدون نگرانی می توانید پاسخگوی تماس ها باشید؟ به منظور پاسخ به این دسته از سوالات در ادامه همراه ما باشید.

سرشماره های 91 مربوط به کجاست؟

برای پاسخ به این سوال باید کمی به عقب برگردیم. در سال 1394 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور حذف انحصار در ارائه خدمات تلفن ثابت مخابرات و ایجاد فضای رقابتی و همچنین ارائه خدمات و سرویس های مبتنی بر شبکه و IP که امکانات بیشتر همزمان با هزینه های راه اندازی و نگهداری کمتر را در اختیار قرار می دهد، پروانه بهره برداری تحت عنوان FCP یا مجوز بهره برداری از تلفن ثابت را در اختیار شرکت های واجد شرایط همچون انتقال داده های آسیاتک، شاتل، پیشگامان و 14 شرکت دیگر قرار داد. اسامی این شرکت ها را به همراه جزییات کامل می توانید از طریق سایت وزارت ارتباطات از اینجا ملاحظه بفرمایید.

به طور خلاصه و با توجه به موارد عنوان شده در متن بالا می توان گفت سرشماره 91 توسط 17 شرکت دارند پروانه بهره برداری FCP در کشور ارائه می شود و این اپراتورها همانند شرکت مخابرات ایران دارای وجاهت قانونی و اعتباری لازم هستند.

چه کسانی می توانند از سرشماره 91 استفاده کنند؟

بر اساس آنچه از سوی سازمان تنظیم مقررات برای اپراتورهای ارائه دهنده سرویس اعلام شده است تمامی افراد حقیقی و حقوقی با ارائه اطلاعات هویتی و سازمانی خود می توانند از سرشماره های 91 استفاده کنند. افراد حقیقی با ارئه اطلاعاتی همانند کارت ملی و شناسنامه و سازمان ها و شرکت ها بر اساس آگهی ثبت، روزنامه رسمی و یا آگهی تغییرات و اطلاعات هویتی دارندگان حق امضا امکان استفاده از این سیستم ها را دارند.

بر اساس مزایایی که این دسته از خطوط در اختیار افراد قرار می دهند همانند ظرفیت تعداد تماس های بالا، قابلیت جا به جایی و مالکیت مادام العمر به طور معمول سازمان ها و شرکت ها میل بیشتری برای تهیه این سرویس ها دارند و در بیش از 80 درصد اوغات این صاحبان کسب و کارها هستند که از مزایای این خطوط بهره می برند.

آیا دریافت تماس از سرشماره های 91 شامل هزینه است؟

پاسخ به این پرسش خیر است. هیچ یک از سر شماره های 91 باعث ایجاد هزینه سمت مشترک نمی شوند و هزینه تماس از سمت تماس گیرنده و مطابق با جداول تعرفه ای سازمان تنظیم مقررات محاسبه و دریافت می گردد. گاها برخی از مشترکین این سرشماره ها را با خطوط هوشمند IN که پیشتر با سرشماره 909 شروع می شد اشتباه می گیرند که در این خصوص هم باید گفت که خطوط 909 بیش از دو سال قبل حذف و با سرشماره های 7070 ارائه می گردند و خوشبختانه خطوط IN امکان برقراری تماس خروجی را ندارند و صرفا از طریق دریافت تماس ورودی شامل هزینه می شوند.

آیا تماس های با سرشماره های 91 کلاهبرداری هستند؟

استفاده کنندگان از این خطوط می توانند هر فرد حقیقی یا حقوقی باشند. تمامی افراد ثبت نام شده با ارائه مدارک هویتی خود امکان استفاده از این سیستم ها را دارند. اما با وجود فیلترهای مشخص در هنگام ثبت نام همانند هر سرویس مخابراتی دیگری نظیر سیم کارت های تلفن همراه، شبکه اینترنت و حتی خطوط تلفن 8 رقمی خانگی امکان کلاهبرداری و ارتکاب جرم وجود دارد. هر چند بخش کوچکی از افراد مرتکب این اعمال شده اما نیاز است تا تمامی افراد جامعه به وسیله کسب آگاهی نسبت به فناوری های نوظهور بدون نگرانی با دارندگان این سرشماره های تعامل برقرار کرده و در صورت اطلاع از هر گونه سو استفاده بلافاصله مراتب را با پلیس فتا در میان بگذارند.

معایب خرید خط تلفن 4 رقمی چیست؟

احتمالا ظرف چند وقت گذشته شما هم تماس هایی با سرشماره 91 دریافت کرده اید و حتما برایتان سوال پیش آمده که سرشماره 91 مربوط به کجاست و چه کسانی مالک این دسته از خطوط هستند؟ آیا دریافت تماس از این خطوط برای شما موجب هزینه بر روی کارت شارژ یا قبض تلفن می شود …

6 دلیل برای اینکه تلفن اینترنتی بخرید!

احتمالا ظرف چند وقت گذشته شما هم تماس هایی با سرشماره 91 دریافت کرده اید و حتما برایتان سوال پیش آمده که سرشماره 91 مربوط به کجاست و چه کسانی مالک این دسته از خطوط هستند؟ آیا دریافت تماس از این خطوط برای شما موجب هزینه بر روی کارت شارژ یا قبض تلفن می شود …