تلفن سانترال

تلفن سانترال چیست و کاربرد های مراکز تلفن سانترال کدامند؟

تلفن سانترال چیست و کاربرد های مراکز تلفنی سانترال کدامند؟ به طور کامل آن را بازگو کرده ایم جهت اطلاع بیشتر از این موضوع مدیافون را همراهی کنید.

تمامی کسب و کارها به دنبال ارتقا پیشرفت و توسعه هستند که این امر با کمک تجهیزات پیشرفته ممکن است به همین دلیا امروزه با روی کار آمدن تلفن های پیشرفته سانترال، استفاده از تلفن های رو میزی سنتی در کسب و کارها بسیار محدود شده است.

چرا اکثر افراد تلفن سانترال را به تلفن های سنتی ترجیح می دهند؟ به دلیل اینکه با استفاده از سانترال در محیط های کاری امکان داشتن بسیاری از خدمات پیشرفته با هزینه کم را برای خود فراهم می سازند.

سانترال چیست؟ سانترال یا مرکز تلفن به دستگاهی که برای ارتباط بین همکاران استفاده می شود و در جهت بهبود روند کاری در مجموعه ها عمل می کند گویند.

 سانترال به نوعی از تلفن ثابت گفته می شود که در کنار دستگاه های سانترال (آنالوگ، تحت شبکه، نرم افزاری) کار می‌کند.

انواع تلفن های سانترال از نوع کاربری و نحوه برقراری ارتباط به شرح زیر است؛

تلفن آنالوگ

تلفن هیبرید

تلفن تحت شبکه

تلفن دیجیتال

کاربرد های تلفن سانترال کدامند؟

مدیریت کردن خطوط تلفن از جمله کاربرد های اصلی و مهم تلفن سانترال محسوب می شود که برای کسب و کارها نیز این مسئله بسیار با اهمیت است و آن ها می توانند با استفاده از تلفن سانترال مدیریت عالی در تماس های تلفنی داشته باشند. اما کاربرد تلفن سانترال فقط به مدیریت تماس ها محدود نمیشود چرا که موارد مهم دیگری نیز این تلفن پیشرفته دارد از جمله؛ انجام ارتباط داخلی رایگان، انجام ارتباط سریع مشتریان با اپراتور مورد نظر، ضبط کردن تمامی مکالمات، دارای تلفن گویا، مقرون به صرفه در برقراری تماس های صوتی، صف انتظار، نظارت کامل خطوط و… است.

مهم ترین قابلیت های موجود در تلفن های سانترال:

دارای کلیدهای قابل برنامه ریزی برای دسترسی سریع به داخلی ها یا خطوط شهری مجموعه

امکان انتقال دادن تماس ها

مقرون به صرفه بودن

 اتصال شدن هدست

بلندگوی دو طرفه و با کیفیت جهت انجام مکالمات بدون دخالت دست

نصب و راه اندازی راحت و آسان

امکان برقراری کنفرانس

کیفیت صدای عالی و مناسب

تلفنهای سانترال با دو نوع پر ظرفیت و کم ظرفیت در بازار موجود است که هر کدام کارایی مخصوصی دارد و برای مجموعه های بزرگ و کوچک مناسب است که با توجه به بودجه ای که مجموعه ها دارند می توانند نوع سانترال خود را انتخاب نمایند در ادامه به طور کلی کاربرد ای ن دو نوع سانترال را شرح داده ایم؛

سانترال پر ظرفیت: از این نوع تلفن ها در مجموعه و سازمان های بزرگ استفاده می شود که دلیل آن پر ظرفیت بودن این تلفن است به صورتی که با داشتن تلفن سانترال پر ظرفیت امکان پشت خط نگه داشتن چند کاربر را دارید همچنین قابلیت مهم دیگر سانترال توانایی نصب همزمان خطوط شهری و دیجیتال است.

سانترال کم ظرفیت: از این نوع سانترال بیشتر برای مجموعه های کوچکتر استفاده می کنند، پس اگر یک کسب و کار کوچکی دارید می توانید با انتخاب این نوع تلفن سانترال و راه اندازی آن در محیط کار خود از خدمات آن استفاده کنید نصب کارت نمایشگر یکی از قابلیت های سانترال کم ظرفیت است.

آیا تلفن های سانترال از امنیت قابل قبولی برخوردار هستند؟ اکثر شرکت ها به دلیل اینکه رقبایشان از تصمیم ها و کارهایشان آگاه نشوند به این مسئله حساس اند و با توجه به اینکه تلفن های سانترال با امنیت بالایی که  دارند یک کسب و کار مطمئن را ایجاد می کنند باعث می شوند که دیگر صاحبان شرکت ها نگرانی بابت شنود و کسب اطلاعات توسط رقبا نداشته باشند و بدون دغدغه و با راحتی به فعالیت های خود بپردازند.

موارد درست در انتخاب سانترال کدام است؟

بررسی نیاز های مجموعه، که با بررسی کامل تعداد تماس ها (ورودی، خروجی) انجام می شود.

انتخاب دستگاه با توجه به پیشرفت و رشد آینده مجموعه انجام بگیرد زیرا با این انتخاب می توانید یک دستگاه مناسب را از ابتدا داشته و نیازی به تغییر آن در طول سال ها نباشید. باید قبل از تهیه دستگاه توجه کنید که دستگاه انتخاب شده توسط شما منعطف و تطبیق پذیر باشد.

بررسی شرایط کسب و کار و در نظر گرفتن بودجه و هزینه های مربوطه به خرید دستگاه سانترال را نیز باید در نظر بگیرید.

مزیت های مهمی که سانترال برای کسب و کارها فراهم می کند بسیار است که در این قسمت به تعدادی از آن ها اشاره کرده ایم؛

ارتباط رایگان در بین کارمندان یک شرکت

انتقال سریع مشتریان به اپراتور های مربوطه

 منشی تلفن گویا

صف انتظار

و…

اگر به فکر خرید و راه اندازی سانترال هستید باید به نکات و هزینه های مربوط به آن نظیر: کابل کشی، نوع و مدل سانترال، پیچیدگی نرم افزاری و نصب پریز کروز مخابراتی و پچ پنل توجه کنید.

سخن پایانی

تلفن‌های سانترال جزئی از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز  برای مجموعه ها (شرکت ها، مراکز، ادارات و سازمان ها) هستند که می توانند در توسعه و رشد کسب و کار ها تاثیر بسیاری داشته باشند، تلفن های سانترال قادر هستند تا تمامی خطوط شهری را تجمیع کرده و آن‌ها را به صورت همزمان، در اختیار کارمندان مجموعه و همچنین بخش های مختلف قرار دهند.

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل و واضح به کاربرد ها و تعریف سانترال بپردازیم. برای کسب اطلاع بیشتر و یا ثبت درخواست های خود می توانید با مشاوران مدیافون ارتباط بگیرید.

خرید خط تلفن شرکتی و تلفن اینترنتی و آنچه باید بدانید

تلفن سانترال چیست و کاربرد های مراکز تلفنی سانترال کدامند؟ به طور کامل آن را بازگو کرده ایم جهت اطلاع بیشتر از این موضوع مدیافون را همراهی کنید. تمامی کسب و کارها به دنبال ارتقا پیشرفت و توسعه هستند که این امر با کمک تجهیزات پیشرفته ممکن است به همین دلیا امروزه با روی کار …

نرم افزار سی آر ام چیست و انواع آن  کدام است؟

تلفن سانترال چیست و کاربرد های مراکز تلفنی سانترال کدامند؟ به طور کامل آن را بازگو کرده ایم جهت اطلاع بیشتر از این موضوع مدیافون را همراهی کنید. تمامی کسب و کارها به دنبال ارتقا پیشرفت و توسعه هستند که این امر با کمک تجهیزات پیشرفته ممکن است به همین دلیا امروزه با روی کار …