تماس امن

تماس امن number masking به نوعی از ارتباط بین دو فرد گفته می شود که در آن تماس تلفنی از طریق یک خط تلفن واسط اتفاق می افتد و طبعا هیچ یک از طرفین شماره یکدیگر را نمی بینند.

به عنوان مثال...

به عنوان مثال در تاکسی های تلفنی اینترنتی راننده و مسافر در زمان شروع سفر به منظور پیدا کردن یکدیگر نیاز به برقراری ارتباط تلفنی دارند. در صورتی که این تماس از طریق تلفن همراه راننده و مسافر اتفاق افتد عملا نه تنها نظارتی بر این ارتباط وجود ندارد بلکه احتمال پیشامد مخاطراتی در این بین وجود دارد.

تماس امن چگونه کار می کند

نحوه کارکرد تماس امن بسیار ساده است. در مثال تاکسی اینترنتی مسافر قصد تماس با راننده را دارد. پس با شماره تماس اعلام شده از سوی شرکت ارائه دهنده تماس برقرار می کند. فرض کنید شماره تماس تاکسی اینترنتی مذکور 021910390000 باشد. پس از برقراری تماس از خط مسافر با شماره تلفن دفتر، نرم افزار مرکز تلفن تماس ورودی را دریافت و از طریق وبسرویس (API) با اپلیکیشن مذکور بررسی میکند تا در صورتی که تماس گیرنده دارای سفر فعال با راننده مشخصی است، یک تماس تلفنی با راننده برقرار و این دو را به یکدیگر متصل نماید.

برقراری تماس امن در چهار مرحله

شماره گیری مقصد
تماس با شماره واسط
برقراری تماس گیرنده و مخاطب
بررسی سرویس مدیافون
Manage support processes
support
CRM

مزایای استفاده از تماس امن

افزایش سطح کیفی

در سازمان هایی که مکالمات تلفنی دارای سیستم کنترلی و مدیریتی است به طور مشخص افراد عملکرد بهتری از خود نشان داده و این موجب افزایش سطح کیفی ارائه خدمات است.

مدیریت تماس ها

سرویس تماس امن به سازمان ها و شرکت ها این امکان را می دهد تا تمامی تماس های برقرار شده را بر روی سرورهای خود ثبت، ضبط و مدیریت کنند. تمامی تماس ها دارای مشخصاتی همچون شماره تماس گیرنده، مقصد تماس، طول مدت مکالمه، فایل صدای ضبط شده و مواردی مانند مدت انتظار برقراری تماس است.

حفظ حریم شخصی

امروزه برای بسیاری از افراد حفظ حریم شخصی به نحوی که جز در مواقع خاص نیاز به ارائه اطلاعات نباشد مهم و حائز اهمیت است. حراست از شماره تلفن افراد در تماس امن تضمین شده است و افراد متفرقه امکان دسترسی به شماره تلفن سایرین را ندارند.

پیگیری آسان مشکلات

به دلیل ثبت انواع جزئیات در تماس امن، در صورت پیش آمد احتمالی هرگونه مشکل به راحتی می تواند آن را شناسایی و در جهت حل آن اقدام نمایید.

کاربرد تماس امن

پلتفرم های مشاوره تلفنی
تاکسی های اینترنتی
پلتفرم های خدماتی