شماره تلفن

این شماره تلفن مال کجاست؟

شماره تلفن های زیادی در طول شبانه روز با ما تماس برقرار می کنند و هر یک از آنها حاوی پیام های مختلف کاری، خانوادگی و اجتماعی هستند. اما در بسیاری از اوغات برای ما جای سوال است که این شماره تلفن که با من تماس گرفته مربوط به چه سازمان، نهاد، ارگان یا فردی است؟ تعیین هویت شخص یا اشخاص مالک خط فقط از طریق مراجع حقوقی و قضایی امکان پذیر است اما در ادامه این یادداشت نکاتی را در خصوص انواع دسته بندی شماره تلفن در ایران بیان می کنیم.

شماره تلفن های 4 رقمی سازمان تنظیم مقررات

در ایران دسته از تلفن های چهار رقمی وجود دارد که افراد می توانند بدون نیاز به گرفتن کد شهر یا استان و از هر جایی حتی با گوشی تلفن همراه اقدام به برقراری ارتباط نمایند. به عنوان مثال شماره تماس اپراتور آسیاتک 1544 و شماره تلفن اپراتور پیشگامان 1577 است.

خطوط چهار رقمی کشوری فقط در اختیار سازمان ها، ارگانها و یا شرکت های خصوصی دارای واجد شرایط قرار می گیرد و به هیچ عنوان افراد حقیقی امکان استفاده از این خطوط را ندارند.

انواع سرشماره های خطوط تلفن چهار رقمی کشوری شامل اعداد 14xx،15xx،16xx، 17xx می باشند. پس در صورتی که در جایی از شما خواسته شد تا با شماره ای 4 رقمی تماس برقرار کنید که پیش شماره آن یکی از سرشماره های فوق بود مطمئنا آن شماره از طریق سازمان تنظیم مقررات در اختیار یکی از مجموعه های واجد شرایط قرار گرفته است.

خط تلفن های 4 و 5 رقمی مخابرات

علاوه بر نهاد بالا دستی مانند سازمان تنظیم مقررات، مخابرات ایران هم امکان واگذاری خطوط تلفن 4 و 5 رقمی را داراست. با این تفاوت که تمامی سرشماره های مخابرات علاوه بر ارقام شماره تلفن، دارای کد استان نیز هستند. به عنوان مثال در صورتی که شخصی بخواهد با خط تلفن 5 رقمی شرکتی از طریق تلفن همراه تماس برقرار کند میبایست مشابه با این الگو 021 45xxx شماره گیری نماید.

خطوط تلفن 4 و 5 رقمی مخابرات امکان واگذاری به تمامی سازمان ها، ارگان ها، ادارات و شرکت های خصوصی را دارند اما هیچ یک از افراد حقیقی به تنهایی نمی توانند مالک این دسته از خطوط باشند.

سرشماره های خطوط تلفن مخابراتی  اعداد 2، 3، 4، 5، 6، 7 و 8 هستند و در این رنج شماره های شما می تواند مالک یکی از انواع خطوط تلفن چهار و 5 رقمی باشید.

تلفن اینترنتی

دسته سوم از شماره تلفن های موجود در کشور که به شماره تلفن اینترنتی شهرت پیدا کرده اند به خطوط گفته می شوند که دارای 8 رقم شماره به همراه کد استان هستند. این گونه از خطوط بر اساس مجوز سازمان تنظیم مقررات در سال 94 امکان واگذاری یافته اند و اپراتورهای مختلفی از جمله انتقال داده های آسیاتک، پیشگامان، شاتل، صبانت، رسپینا، فناپ و فرزانگان ارائه دهنده این سرویس به شمار می روند.

خطوط تلفن اینترنتی به تمام اشخاص حقیقی و حقوقی در ازای دریافت مدارک معتبر واگذار می شود و در نتیجه هر کی از افراد جامعه می توانند مالک یکی از انواع این خطوط تلفن باشند.

سرشماره های تلفن اینترنتی به صورت کلی با عدد 9 شروع می شود اما هر یک از اپراتورها سرشماره خاص خود را دارا هستند. به عنوان مثال اپراتور آسیاتک دارای سرشماره 9101 و 9132 و اپراتور پیشگامان دارای سرشماره 9109 است.

به نظر می رسد با توجه به آنچه گفته شد الان می توانید به صورت کلی حدس بزنید که شماره تماس گیرنده با شما از چه سرویسی استفاده می کند و کلیت کار به چه صورتی است.

پیش شماره 9100 مال کجاست؟

شماره تلفن های زیادی در طول شبانه روز با ما تماس برقرار می کنند و هر یک از آنها حاوی پیام های مختلف کاری، خانوادگی و اجتماعی هستند. اما در بسیاری از اوغات برای ما جای سوال است که این شماره تلفن که با من تماس گرفته مربوط به چه سازمان، نهاد، ارگان یا فردی …

نحوه خرید خطوط سیپ ترانک مخابرات (تل سی Tel30) چگونه است؟

شماره تلفن های زیادی در طول شبانه روز با ما تماس برقرار می کنند و هر یک از آنها حاوی پیام های مختلف کاری، خانوادگی و اجتماعی هستند. اما در بسیاری از اوغات برای ما جای سوال است که این شماره تلفن که با من تماس گرفته مربوط به چه سازمان، نهاد، ارگان یا فردی …